Fotograf ślubny Gdańsk – Michał Sikorski.

Nazywam się Michał Sikorski. Fotografia to mój zawód i największa pasja. Moją specjalnością jest fotografia ślubna, ale wykonuję również zlecenia dla firm i instytucji oraz klientów indywidualnych. Portfolio zawierające fotografie komercyjne znajduje się na oddzielnej domenie Fotograf Gdańsk SikorskiFoto, gdzie zapraszam osoby zainteresowane fotografią komercyjną oraz indywidualnymi sesjami zdjęciowymi.

Jestem osobą pogodną i otwartą, dzięki czemu z łatwością nawiązuję kontakty. Cenię sobie szczerość i uczciwość. Sam jestem osobą solidną, wywiązującą się ze swoich zobowiązań, dlatego w kontaktach z klientami bardzo cenię sobie rzeczowe ustalenia słowne między obydwiema stronami. Oczywiście umowa na piśmie jest standardem, ale zawsze każdą sytuację rozpatruję indywidualnie i przeważnie idę moim klientom na rękę w kwestii późniejszej zmiany czy rozszerzenia umowy.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w fotografii, a w fotografii ślubnej w szczególności. Od 2006r. kiedy to obroniłem z wyróżnieniem dyplom w Sopockich Szkołach Fotografii Hejber, wykonuję zlecenia dla klientów w Gdańsku i całym Trójmieście. Jestem laureatem wielu konkursów fotograficznych, również tych branżowych – min AGWPJA (The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Association).

Pracuję na profesjonalnym sprzęcie marki Nikon. Zawsze jestem zaopatrzony w dwie lustrzanki z kompletem jasnych obiektywów oraz dwie lampy błyskowe z wyzwalaniem radiowym. Uwielbiam pracę przy naturalnym świetle zastanym, dlatego lamp używam głównie na sali weselnej przy zgaszonym świetle i na plenerach, kiedy sytuacja tego wymaga. Należę do ekskluzywnego programu NPS Polska, zrzeszającego profesjonalnych fotografów pracujących na sprzęcie marki Nikon, dzięki czemu mam gwarancję błyskawicznego serwisu w razie usterki.

Prywatnie i w fotografii artystycznej wierny jestem fotografii analogowej. Do dzisiaj fotografuję na czarno-białych filmach, które własnoręcznie wywołuję w ciemni . Mam na swoim koncie kilka wystaw fotograficznych, na których prezentowałem analogowe odbitki, które powiększałem w tradycyjnej technice ciemniowej do formatu 50x60cm. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją analogową fotografią artystyczną, którą prezentuję na stronie www.urbanabsurd.pl.


gdański fotograf Michał Sikorski